Шотландският шампион Селтик се завърна в битката за първите две места в Група В на Лига Европа, след като надделя над РБ Лайпциг с 2:1 на своя „Селтик парк“ в Глазгоу.

Селтик - РБ Лайпциг 2:1

източник: Gulliver/GettyImages

Единственото попадение през първата част падна в 11-ата минута, когато бранителят Киърън Тиърни реализира качествен гол с удар по диагонала с левия крак.

В края на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. В 78-ата минута Жан-Кевин Югюстен изравни с глава (78‘) след пас на Конрад Лаймер. Радостта на германците обаче не трая дълго, след като Одсън Едуард материализира подаване отляво на Райън Кристи и донесе трите точки на своя тим.

Това спря серията от шест „сухи“ мрежи за германците, които позволиха на Селтик да ги изравни на втора позиция с по 6 точки.

В другия мач в групата лидерът Ред Бул Залцбург, помете норвежкия Розенборг с 5:2 като гост на стадион „Леркендал“.

Австрийците вкараха цели четири попадения през първата част, след като хеттрик направи японският халф Такуми Минамино  (5‘, 19‘, 45‘), а един гол добави и норвежкият нападател Фредрик Гулбрандесен.

През втората част норвежците се посъбудиха и в 52-ата минута намалиха чрез Самуел Адегбенро, но автогол на бранителя Еван Ховланд (57‘) умъртви напълно техните надежди. Халфът Мике Йенсен все пак успя да вкара и второ попадение за Розенборг в 61-ата минута, оформяйки крайното 2:5.

Така Ред Бул Залцбург оглавява групата с 12 точки - четири победи от четири мача. Втори е фирменият „събрат“ РБ Лайциг с 6 т. Толкова има и Селтик (6 т.). Последен е Розенборг без спечелена точка.