Арсенал си осигури първото място в Група Е на Лига Европа, побеждавайки с 3:0 като гост украинския Ворскла в двубой от 5-ия кръг на груповата фаза. С успеха си лондончани запазиха аванса от 3 точки пред Спортинг (Лисабон), който разби с 6:1 Карабах, но има предимство в директните мачове. Срещата се игра в Киев поради военното положение в Украйна.

Мениджърът на "топчиите" Унай Емери даде шанс на много млади футболисти, а те се отблагодариха с добра игра и попадения.

Арсенал излезе напред в резултата, когато Емил Смит Роуи получи подаване от защитник на домакините и насочи топката във вратата още в 11-ата минута на срещата. В 27-ата минута Рамзи бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 2:0, а малко преди края на първата част Джо Уилок завърши контраатака на своя отбор за крайното 3:0, тъй като през втората част нови голове не паднаха.