Стандард Лиеж успя да излъже фаворита Севиля с 1:0 в Белгия и заплете много група J на Лига Европа.

7 снимки

Първото положение създаде Стандард в 15-ата минута, но ударът на Мехди Карсела-Гонзалес изпрати топката в аут.

Най-изгодното положение до почивката на сметката на Севиля пък се откри пред Франко Васкес в 16-ата минута, но неговият удар намери гредата на белгийската врата.

В 62-ата минута Стандард вкара страхотен отборен гол, като основна заслуга за него и автор на попадението стана Муса Дженепо.

В 68-ата минута Пабло Сарабия не бе внимателен и извърши нарушение, което му костваше втория жълт картон в мача.

Севиля остана с човек по-малко, но Бен Йедер все пак изпрати топката в мрежата на домакините. Попадението му обаче бе отменено след съдийско колебание поради засада в 72-ата минута.

В самия край на мача Стандард имаше великолепна ситуация за втори гол, но по чудо пропуснаха.

В последния кръг в групата и двата мача ще бъдат решителни за класирането на челните две позиции. Лидерът Краснодар, победил Акхисар с 2:1, който има 12 точки ще гостува на Севиля с 9. Стандард Лиеж, който също е с 9 пункта, пък ще гостува в Турция на Акхисар, който е без спечелена точка.