Борусия Дортмунд победи с 2:1 Славия Прага в последен двубой от група F на Шампионска лига. С тази победа и след поражението на Интер у дома от Барселона с 1:2 германците продължават в елиминационната фаза.

Марко Ройс асистира перфектно на Санчо, който откри резултата в 10-ата минута на срещата. Славия възстанови равенството в 43-ата минута с попадение на Сучек.

Дортмундци реализираха победното си попадение в 61-ата минута, когато точен беше Брандт, а асистенцията дойде от реализиралия първото попадение за тима си Санчо.

В 77-ата минута Вайгъл остави съотборниците си в намален състав след втори жълт картон, но въпреки това Дортмунд стигна до успеха.

След тази победа Борусия зае второто място в класирането с актив от 10 точки, а Интер остана 3-ти със 7. Славия Прага приключи надпреварата с 2.