Берое победи Славия с 3:0 в Стара Загора в мач от 6-я кръг на efbet Лига. Попаденията за тима от Стара Загора бяха дело на Лусиано Скуадроне и на два пъти точен беше Майк Севайос. Берое беше по-активният отбор през цялото време и заслужено се поздрави с трите точки, като проблемите при "белите" в защита бяха наистина сериозни. С тази победа Берое е вече 3-и с 13 точки, докато Славия остава на незавидната 12-а позиция с 4 пункта на сметката си.

start-photo.bg
78 снимки

В 15-а минута Йон Бакеро изпълни чудесно пряк свободен удар, като стреля над стената, но опитът му премина на сантиметри над напречната греда на Ачинели. Само две минути по-късно Берое изпълни корнер по великолепен начин, а Лучиано Скуадроне се извиси високо, за да засече подаването, като насочи топката по страхотен начин, оплитайки я в мрежата, докато Николай Кръстев гледаше безпомощно.

Десетина минути преди края на първата част Йон Бакеро направи индивидуален рейд, като навлезе в наказателното поле с топка в крака и опита техничен фалцов удар с десния крак, който премина покрай левия страничен стълб на Ачинели.

Берое Славия

източник: Sofascore

В 39-а минута Берое организира нова атака като по учебник, при която Едвин Ласо бе изведен зад гърба на противниковата защита и веднага намери своя съотборник Майк Севайос на чиста позиция, а нападателят успя да отбележи с едно докосване, удвоявайки аванса на своя отбор.

Само три минути след това резултатът стана класически! Густаво Каскардо стигна до отбита топка на фланга и достави ново чудесно центриране към непокрития Майк Севайос, който насочи перфектно удара си с глава, за да направи резултата 3:0.

Секунди по-късно Вини Трибуле също можеше да се разпише, след като получи великолепно подаване, но изстрелът с глава на нападателя не бе точен.

В 61-а минута Славия имаше чудесна възможност, след като Ертан Томбак намери на точката на дузпата Галин Иванов, който стреля в гредата, а на празна врата Йон Бакеро не успя да довкара топката.

Галин Иванов отново бе много активен, като се пребори за топката в наказателното поле в 68-а минута, като се обърна рязко и отправи удар в близкия ъгъл на Ачинели, но кълбото профуча встрани от лявата греда. В добавеното време Галин Иванов получи чудесна топка и опита да стреля с десния си крак, но имаше рикошет и топката премина на сантиметри от напречната греда на Берое.

Стартови състави:

Берое: 23. Родриго Гарсия, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селест, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 14. Викторио Вълков, 17. Едуин Рамос, 21. Тиаго Сийас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севалос

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 23. Денислав Александров, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро