Арда победи Славия в София с 3:2 в много хубав и напрегнат двубой. Спас Делев откри резултата със страхотен гол, директно от пряк свободен удар в 21-ата минута, но само четири по-късно капитанът на "белите" Галин Иванов възстанови равенството. В 31-ата гостите излязоха за втори път напред в резултата, след като Радослав Василев отбеляза. Резервата Илиша Сам, от дузпа, направи резултата 1:3 в 81-ата минута. В 86-ата минута, влезлият само преди три минути, Владислав Узунов успя да намали резултата. Иван Караджов пък спаси дузпа, изпълнена от Цветелин Чунчуков в 52-ата минута. Двата отбора играха почти цялото второ полувреме с по 10 души на терена след червените картони на Деян Лозев от Арда и на Димитър Велковски от Славия за спречкване между тях в началото на втората част.

Двата отбора са в средата на класирането с равен брой точки – по девет и с абсолютно еднаква голова разлика от по 10:10. В последния кръг „белите“ успяха да измъкнат точка от шампиона Лудогорец в един доста скандален мач, докато новаците в елита завършиха 0:0 срещу Черно море в Кърджали.

Първите 20-тина минути на срещата не предложиха много интересни ситуации. Така дойде 21-ата минута, когато гостите откриха резултата. Спас Делев отбеляза много красиво попадение от пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря Георги Георгиев с удар в горния му десен ъгъл.

Само четири минути по-късно домакините изравниха. След добра комбинация между Димитър Велковски и Цветелин Чунчуков се стигна до центриране към Галин Иванов в малкото наказателно поле, който без проблеми прати топката в мрежата с глава.

В 31-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Радослав Василев беше изведен с дълъг пас, премина покрай Давид Муньоз и с прецизен удар отбеляза в долния десен ъгъл на Георгиев.

В началото на втората част Славия получи право да изпълни дузпа. Дарен Сидоел събори в наказателното поле Цветелин Чунчуков и съдията отсъди наказателния удар. Зад топката застана Чунчуков, но Иван Караджов успя майсторски да спаси. Стражът на гостите отразява дузпа за втори пореден мач, след като направи същото и срещу Черно море.

Малко след това се създаде напрежение на терена. "Белите" посискаха още една дузпа за игра с ръка на Деян Лозев при едно центриране. Костадинов обаче посочи корнер. Двамата футболисти се спречкаха помежду си, като футболистът на Славия посегна към съперника си. Първоначално съдията даде жълти картони и на двамата, като това бе второ предупреждение за Лозев. Няколко секунди по-късно обаче съдията промени решението си и изгони с директен червен картон Велковски. Така двата тима останаха с по десет души. На трибуните също имаше ексцесии, след като феновете на Славия се опитаха да атакуват ръководството на Арда, но бяха спрени от президента на клуба Венци Стефанов, малко след изпусната дузпа.

В 81-ата минута Арда също получиха дузпа. Илиша Сам бе спънат от Венцислав Бенгюзов. Нападателят застана зад топката и със силен удар направи 3:1 в полза на Арда, макар че Георгиев успя да докосне топката.

Пет минути след това домакините се върнаха в мача. Появилият се само преди три минути Владислав Узунов вкара с хубав удар от границата на наказателното поле, след като Калоян Кръстев му свали топката.

Отново Узунов имаше шанс за гол, но изстрелът му срещна гредата в добавеното време на срещата. Малко след това главният съдия Петър Костадинов сложи край на срещата.

С тази победа Арда се изкачва до четвърта позиция във врменното класиране, с актив от 12 точки. Славия остава 8-ми с девет пункта. В следващия кръг столичани гостуват в Русе на Дунав, а кърджалиици домакинстват на Ботев Враца.

СЛАВИЯ - АРДА 2:3

0:1 Спас Делев 21'

1:1 Галин Иванов (к) 25'

1:2 Радослав Василев

1:3 Илиша Сам (д) 81'

2:3 Владислав Узунов 86'

Червени картони: Димитър Велковски 55', Деян Лозев 55'

Славия: 1. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 6. Давид Хуманес, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 73. Венцислав Бенгюзов (23. Владислав Узунов 86'), 71. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (к), 9. Цветелин Чунчуков (7. Калоян Кръстев 69')

Ст. треньор: Златомир Загорчич

Арда: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 5. Зоран Гаич, 71. Пламен Крумов (к), 12. Дарко Глишик, 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел (4. Милен Стоев 88'), 25. Лукас Уилиан, 7. Спас Делев (22. Атанас Кръстев 73'), 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев (45. Илиша Сам 60')