Отборът на Славия продължи със страхотното си представяне от началото на пролетния сезон в efbet Лига, след като победи конкурента си за място в топ 6 на първенство Ботев Пловдив с 2:1 у дома в мач от 24-ия кръг.

В столичния квартал "Овча Купел" през първото полувреме голове не паднаха, но шест минути след почивката Емил Виячки даде преднина на "белите", разписвайки се с глава след центриране от корнер. "Канарчетата" отговориха бързо и в 60-та минута Антонио Вутов изравни, завършвайки бърза контраатака на гостите. Възпитаниците на Златомир Загорчич все пак стигнаха го трите точки, благодарение на гол на Радослав Кирилов в 79-та минута, дошъл след центриране от дясно.

По този начин Славия записа четвърта поредна победа в шампионата и заема пето място в класирането с 42 точки, докато Ботев е на осма позиция с актив от 30 точки и вече няма и теоретични шансове да попадне в първата шестица след края на първата част на първенството.

Вижте всичко най-интересно от срещата и отзивите след нея във видеото от „Обзора на кръга”.