Славия загуби с 1:2 от Теплице в контрола в Хане. Кристиан Добрев изведе българския тим напред в 18-ата минута, чехите стигнаха до пълен обрат с попадения на Мохамед Тияни (35) и Якуб Хора (80). За "белите" това е трето поражение на турска земя. В първите две контроли отборът загуби от Стал Миелец с 0:3 и Металист Харков с 0:5.

Срещата бе изгледана от националния селекционер Ясен Петров и наставника на младежите Александър Димитров.  Теплице заема предпоследното 15-о място в елита на Чехия. Първоначално двубоят трябваше да се проведе в Белек, но заради лошите метеорологични условия двата тима се разбраха да играят на терените на Хане.

Още в 9-ата минута пред Йон Бакеро се откри страхотен шанс, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава мина покрай вратата на Муха. Пет минути след това "белите" пропиляха нов шанс за гол.

Логично Славия поведе в 18-ата минута чрез Кристиан Добрев, който получи хубаво подаване от Кемело Нгуена.

След гола чехите поизравниха играта и в 25-ата минута на Светослав Вуцов се наложи да прави спасяване след удар на Якуб Мареш. Давид Ледецки опита удар четири минути по-късно, но спечели само корнер след рикошет в защитник на "белите".

Теплице изравни в 35-ата минута след продължителна обсада на вратата на Славия и два последователни корнера. Разписа се Мохамед Тияни, който отблизо простреля Вуцов.

Три минути след това Мареш можеше да направи пълен обрат след грешка на Томбак, но решителна намеса на Керчев предотврати ново попадение. Стражът на чехите Муха блесна с чудесно спасяване в 41-ата минута, когато Иван Минчев пусна към Ради Кирилов и отправи майсторски шут.

Второто полувреме започна равностойно, като липсваха опасности пред двете врати. В 66-ата минута чехите опитаха да изненадат влезлия на почивката Георги Петков с удар от дистанция, но опитният страж внимаваше и улови.

Той обаче бе изненадан 10 минути преди края от Якуб Хора, който с изстрел от далечно разстояние направи 1:2.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 73. Иван Минчев, 5. Мартин Атанасов, 16. Кемело Нгуена, 11. Кристиан Добрев, 10. Росен Кирилов, 7. Йон Бакеро

ТЕПЛИЦЕ: 31. Филип Муха, 2. Мохамед Тияни, 18. Карел Хасил, 5. Щепан Чалупек, 6. Ладислав Кодад, 14. Вацлав Прошек, 19. Роберт Юкъл, 13. Щепан Крунерт, 10. Павел Мулис, 11. Якуб Мареш, 15. Давид Ледецки