Отборът на Славия допусна тежка загуба от украинския Мариупол с 0:3. Попаденията отбелязаха Горбунов в 20-ата, Фомин в 77-ата и Танковски в 88-ата минута. Контролната среща се игра в Турция.

Първата по-опасна ситуация бе за Мариупол. Нападателят Дмитри Мишнев стреля от близка дистанция, но вратарят на „белите“ Георги Георгиев успя да избие майсторски в ъглов удар.

В 20-ата минута Горбунов откри резултата, след като реализира страхотен гол директно от пряк свободен удар.Той изненада Георгиев с много силен удар.

През второто полувреме „белите" се опитаха да натиснат съперника си и направиха няколко добри атаки, които обаче не завършиха с удари към вратата на украинците.

В 76-ата минута Фомин разписа от дузпа и покачи на 2:0.

Пет минути след това Галин Иванов стрля от далечна дистанция, но право в ръцете на вратаря.

Две минути преди края на срещата Танковски получи пас в наказателното поле, след което овладя топката и насочи право във вратата на Славия, като по този начин оформи и крайния резултат в срещата.

В петък Славия се прибира в София, а активът на "белите" от приятелските срещи в Турция е две победи, три равенства и едно поражение.

СЛАВИЯ - МАРИУПОЛ 0:3

0:1 Горбунов 20’

0:2 Фомин (д) 76’

0:3 Танковски 88’

Стартови състави на двата отбора:

СЛАВИЯ: 13. Георгиев, 55. Христов, 24. Филипов, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 20. Кръстев, 35. Йомов, 10. Карабельов, 33. Иванов, 71. Стоев, 9. Чунчуков

МАРИУПОЛ: 1. Галчук, 3. Чоботенко, 8. Полегенко, 13. Яворски, 17. Горбунов, 19. Тишченко, 7. Топалов, 9. Мишнев, 25. Федорчук, 71. Чех, 77. Кулаков