Ветераните на Славия победиха Чирпан с 6:2 като гост в първи мач, след като отборът бе възроден и ръководен от Владко Шаламанов.

Двубоят започна повече от добре за славистите и още в седмата минута Илия Илиев откри резултата. Четири минути след това Кирил Джоров удвои аванса за “белите”. Силната игра продължи и Тодор Колев направи 3:0 след половин час игра.

Леко отпускане в състава на Славия доведе до попадения на Апостолов от дузпа и Тодоров в рамките на само 120 секунди.

Това не смути славистите и отговорът не закъсня. Мартин Кушев реализира за 4:2 в 58-ата минута. Тодор Колев отбеляза второто си попадение в срещата в 58-ата минута, а Петър Димитров оформи крайното 6:2 по-малко от 60 секунди сред това.

Това беше последната проверка за Славия преди началото на мачовете от турнира на ветераните в София-град. Първата среща на “белите” е на 29 септември в Требич срещу Вихър.

СЛАВИЯ: Радостин Станев, Кирил Джоров, Ивайло Семерджиев, Стоян Ацаров, Ивелин Пенев-капитан, Петър Цветанов, Петър Димитров, Иван Тончев, Иван Редовски, Илия Илиев, Даниел Златков (Тодор Колев, Ели Маркес, Мартин Кушев, Дениз Йълмъз, Светослав Костадинов, Цветомир Валериев).