Славия победи с 3:1 Монтана в контрола, играна в Банско. Срещата бе неофициален дебют на Хосе Мария Бакеро начело на столичани.

start-photo.bg
33 снимки

Капитанът на „белите“ Галин Иванов откри в 14-ата минута. До почивката не се случи почти нищо интересно пред двете врати, като преобладаваше битката по терена.

През второто полувреме срещата вървеше равностойно, като в 79-ата минута "сините" достигнаха до изравняване – при едно центриране отляво, насочено към Ивелин Георгиев и Владислав Цеков, топката се спря при краката на Николай Кръстев, който се засуети. Най-бързо реагира Петър Атанасов, който отблизо направи 1:1.

След само три минути Емил Стоев намери мрежата с точен изстрел от бялата точка. В края 17-годишното крило Роберто Райчев оформи крайното 3:1 с красив гол.