Отборът на Септември София записа първа победа за сезона в efbet Лига. Тимът на Николай Митов спечели дебютните си три точки за кампания 2024/25 след 3:2 в мача от 12-ия кръг срещу Славия.

Срещата се игра на стадион „Локомотив“ в София.

Септември беше по-категоричният тим на терена, с по-добрите ситуации, въпреки че през второто полувреме „белите“ можеха да изравнят резултата, но не се възползваха от възможностите, които създадоха.

След 7 изиграни срещи Септември е на последното място, докато Славия е на 11-о с 8 пункта.

Борислав Рупанов вкара две попадения за успеха, като преди това Джордан Гутиерес даде преднина на Септември. За Славия с голове се отчетоха Цветелин Чунчуков и Виктор Генев.

Startphoto.bg
49 снимки

Първата сериозна опасност пред вратата на Славия се появи след 10 минути игра, след центриране отдясно на Джордан Гутиерес, Бертранд Фурие засече с глава, но топката се оплете от външната страна на мрежата. Няколко секунди по-късно след чудесно извеждащо подаване Карл Фабиен напредна и стреля по земя, оставил защитата на домакините зад себе си, но стражът Димитър Шейтанов успя да се справи и изби.

В 21-ата минута Витиньо стреля в очертанията на вратата, но Светльо Вуцов изби в корнер, минута по-късно стражът на „белите“ отново отрази удар отблизо, за да запази нулевото равенство.

Добрата игра на Септември даде резултат в 39-ата минута. След грешка в защитата на Славия и подхлъзване на Кристиян Стоянов, топката стигна до Витиня, той намери  Джордан Гутиерес, който с мощен удар от дистанция направи резултата 1:0.

След подновяването Славия можеше да изравни резултата, но ударът на Денислав Александров срещна гредата.

В 58-ата минута Септември увеличи преднината си.  След центриране от корнер, 20-годишният Борислав Рупанов засече с глава отблизо, за да се разпише за 2:0.

Славия реализира попадение в 64-ата минута. Цветелин Чунчуков вкара топката в мрежата на Септември за 1:2. След дълго преразглеждане дали преди това Галин Иванов не е играл с ръка, ВАР призна попадението.

Много бързо обаче Септември отново се разписа. Нападателят Борислав Рупанов се разписа за 3:1 след изключително красив гол от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Виктор Генев обаче отново намали разликата за 2:3, след като засече топката с глава и я прати в мрежата на Шейтанов.

В края на срещата Славия създаде няколко много добри положения пред вратата на Димитър Шейтанов, но след добрите изяви на стража "белите" останаха без точки от мача.

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Михаил Полендаков (79-Николай Дросев), Мартин Христов, Виктор Очаи, Георги Върбанов, Мартин Моран, Борислав Рупанов (72-Франк Ландри), Витиньо (72-Митко Митков), Джордан Гутиерес (86-Кубрат Йонашчъ), Бертранд Фурие

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Куентин Зеедорф (74-Венцислав Керчев), Кристиян Стоянов, Галин Иванов, Иван Минчев (74-Емил Мартинов), Емил Стоев (58-Цветелин Чунчуков), Денислав Александров (82-Кристиян Балов), Карл Фабиен (82-Роберто Райчев)

efbet Лига

FT .

3 : 2

• 39’ Джордан Гутиерес
  • 58’ Борислав Рупанов
  • 69’ Борислав Рупанов
  • 64’ Цветелин Чунчуков
  • 85’ Виктор Генев
  • Край на мача. Първа победа за сезона за Септември София.

90+8'
  • Шейтанов отново улови топката след нов удар в очертанията.

90+8'
  • Емил Мартинов можеше да се разпише в последната минута на добавеното време, но топката мина покрай вратата на Септември.

90+7'
  • Галин Иванов стреля много опасно, но Шейтанов опази мрежата си.

90+6'
  • Балов влиза на мястото на Александров

89'
  • Гол! Виктор Генев намали изоставане на Славия за 2:3, след като засече топката с глава и я прати в мрежата на Септември.

85'
  • Роберто Райчев на мястото на Фабиен

82'
  • Картон за Галин Иванов

82'
  • Полендаков напуска, влиза Николай Дросев

79'
  • Виктор Очаи влиза на мястото на Митков.

72'
  • Франк Есума влиза на терена

72'
  • Гол! Септември София реализира за 3:1 след втори гол на Борислав Рупанов. 20-годишният нападател реаулизира изключително красив гол от границата на наказателното поле.

69'
  • Цветелин Чунчуков вкара топката в мрежата на Септември за 1:2. След дълго преразглеждане дали преди това Галин Иванов не е играл с ръка, ВАР призна попадението.

64'
  • Димитър Шейтанов отрази удар в очертанията на вратата на Септември, но малко след това беше маркирана и ситуация на засада преди изпълнението.

62'
  • Бертран Фурие имаше шанс да реализира още един гол, но стреля с глава над вратата.

61'
  • След второто попадение на Септември над стадион "Локомотив" изгря слънце след дъжда, а ТВ камери на DIEMA SPORT показаха, че се появи и дъга.

59'
  • 2:0 в полза на Септември София. След центриране от корнер, 20-годишният Борислав Рупанов засече с глава отблизо, за да се разпише за домакините.

58'
  • Чунчуков се появи в игра

57'
  • Бърза атака за Септември. Бертран Фурие отправи диагнален изстрел, но неточен.

53'
  • Славия можеше да изравни резултата още след подновяването на играта за второто полувреме, но ударът на Денислав Александров срещна гредата.

48'
  • Жълт картон за Борислав Рупанов.

47'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Край на първото полувреме. Септември води с 1:0 на почивката.

45+2'
  • Добра атака на Славия. Денислав Александров изпревари Михаил ПОлендаков, но след като отправи удара играчът на домакините изчисти.

44'
  • 1:0. Гол за Септември София. След грешка в защитата на Славия и подхлъзване на Кристиян Стоянов, топката стигна до Витиня, той намери  Джордан Гутиерес, който с мощен удар от дистанция направи резултата 1:0.

39'
  • Центриране в наказателното поле от страна на Иван Минчев, Главин Иванов засече с глава, но вратарят Димитър Шейтанов парира опасността.

32'
  • Жълт картон за Мартин Моран

23'
  • Още една добра възможност за Септември. Витиня изпълни корнер, негов съотборник засече отблизо с глава, вратарят на Славия Светослав Вуцов отново спаси мрежата си.

22'
  • Фаул в полза на Септември, на много добра позиция за пряк обстрел на вратата на Славия. Опасен изстрел на Витиньо в очертанията на вратата, но Светльо Вуцов изби в корнер.

21'
  • Нова възможност за Славия. Остро центриране отляво по атаката на Куентин Зеедорф, топката тупна точно пред Димитър Шейтанов, в първия момент вратарят не успя да я улови, но след това с вещина поправи грешката си.

16'
  • След чудесно извеждащо подаване към Карл Фабиен, който напредна и стреля по земя, оставил защитата на домакините зад себе си, но стражът Димитър Шейтанов успя да се справи и изби..